World Energy Leaders Summit Tallinnas lükkub 2021 aastasse

World Energy Leaders Summit Tallinnas lükkub 2021 aastasse

Maailma Energeetikanõukogu annab teada, et tulenevalt koroonaviiruse COVID-19 levikust lükatakse tänavu 30. juuni – 1. juuli Tallinnas aset leidma pidanud World Energy Leaders Summit edasi 2021. aasta aprillikuusse.
 
World Energy Leaders Summit on ministrite ja globaalsete kontsernide tegevjuhtide tasemel eksklusiivne nn praktikult praktikule üritus. Ligi 20 energeetikaministrit ja 70 globaalsete ettevõtete tegevjuhti Tallinnasse toov üritus on planeeritud energeetikasektori digitaliseerimise ja innovatsiooni fookuses. 
 
Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee selgitusel otsustati üritus edasi lükata 2021. aastasse käesoleva nädala alguses peale globaalsete partnerite reisipiirangutest ülevaate koostamist ja võttes arvesse Maailma Terviseorganisatsiooni sisendit. Käesoleva nädala sündmuste kulg on andnud kinnitust, et see oli ainuõige otsus riskide vältimiseks. Positiivne on asjaolu, et üritus ei jää ära, vaid selle toimumine lükati edasi uue aasta aprilli ning saame siis võtta maksimumi Eesti digitaalsete ja innovaatiliste lahenduste tutvustamisel kõrgetasemelisele rahvusvahelisele auditooriumile. 

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white