WEC Estonia võttis sõna ABB uues taskuhäälingus

ABB on algatanud uue taskuhäälingu “Energiamajanduse telgitagustes”, mille 2. episood käsitles energiajulgeolekut. Räägiti sellest, kuidas on tagatud ja juhitud Eesti energiajulgeolek, millised on suurimad väljakutsed ja ohud. Samuti tuli jutuks, kuidas mõjutab Eesti energiajulgeolek kliimamuutuste väljakutseid ja kliimamuutused omakorda energiajulgeolekut.

Saate külalisteks olid WEC Estonia peasekretär Priit Mändmaa ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energiaturgude talituse juhataja Karin Maria Lehtmets. Saatejuhiks Sven Sommer.

Salvestust saab kuulata siit: Google Podcasts | Spotifiy | Apple Podcasts | RSS.com.

Täname ABB-d ägeda initsiatiivi eest ja ootame põnevusega uusi teemasid ja episoode.

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white