Tallinnas toimub Maailma Energeetikanõukogu peaassamblee

3. – 7. septembrini toimub Tallinnas Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council ehk WEC) peaassamblee, mis on 2006. aasta tähtsaim energeetikaalane sündmus maailmas. Üritusele on oodatud 450 valdkonna tippspetsialisti ja ettevõtete tippjuhti, kokku 95-st riigist.

Ürituse kolm esimest päeva on pühendatud WEC-i komiteede koosolekutele, samuti pakutakse delegaatidele võimalust külastada erinevaid objekte Eestis ja Soomes, näiteks Narva Elektrijaamad, Eesti Põlevkivi ja Helsinkin Energia. 6. septembril toimuval ametlikul istungil valitakse organisatsioonile uus juht. Peaassamblee lõpetab 7. septembril toimuv Eesti Energeetikapäev, mis pakub delegaatidele võimalust saada vahetut teavet Eesti energiatööstuse arengust.

Tallinnas toimuva peaassamblee korraldajaks on WEC Eesti Rahvuskomitee eesotsas esimehe Sandor Liivega, kes on ühtlasi Eesti Energia juhatuse esimees. WECi peaassamblee patroon ja toetaja on Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniminister.

WEC on 1923. aastal asutatud ning arvukaid energeetikasektoreid ühendav suurim ja juhtiv ülemaailmne organisatsioon, millel on liikmeid 95-st riigist. WEC Eesti Rahvuskomitee asutati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Teaduste Akadeemia, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Energia AS ja AS Eesti Gaas poolt 16. juulil 2003. 

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white