Energiahäkaton 2024 salvestusest

22.-23. jaanuaril toimub WEC Estonia, Kliimaministeeriumi, Eesti Energia, Energiasalve ja teiste turuosalitega koostöös Energiahäkaton 2024, mille raames analüüsitakse energiasalvestuse rolli taastuvenergiale üleminekul. 

Eesti on võtnud eesmärgiks minna üle 100% taastuvenergiale aastaks 2030. Elektrisüsteemi paindlikkus on võtmetähtsusega, et tagada varustuskindlus ja taskukohased elektrihinnad.

Soovime koos turuosalistega leida ürituse raames lahendusi salvestuse kasutuselevõtu edendamiseks, et tagada taastuvenergiale ülemineku ja seeläbi süsinikuneutraalsuse kõige kulutõhusamal viisil.

  • Häkatoni esimene päev, 22. jaanuar keskendub praeguse süsteemi väljakutsetele, teiste riikide headele praktikatele ja otsib Eesti jaoks parimaid regulatiivseid lahendusi. 
  • Teise päeva, 23. jaanuari raames võetakse vaatluse alla võimalikud finantsmeetmed nii väikese- kui ka suuremahulise salvestuse rajamiseks ja arutatakse riskide maandamist ühiskonna vaates. 

Kõik huvilised on oodatud kuulama mõlemal päeval toimuvaid avalikke seminare, mis toimuvad kell 10:00-12:30 Youtube’i vahendusel. 

Ajakava ja videolingid leiab siit:

https://kliimaministeerium.ee/energiahakaton-2024

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white