Eestlased taas maailma parimate energeetikasektori iduettevõtjate võistlusel finaalis

Start-Up Energy Transition (#SET100) konkurss on Maailma Energeetikanõukogu ja Saksamaa Energia Agentuuri juhtimisel korraldatav võistlus, mis juba kolmandat aastat kuulutab kandidaatide seast välja 100 maailma parimat energeetikasektori iduettevõtjat. 100 parima seast valitakse omakorda välja 15 finalisti, kes tänavu astuvad võistlustulle 9. aprillil Berliinis toimuval Start-Up Energy Transition Award Tech Festivalil. Konkursile esitati sel aastal üle 400 taotluse rohkem kui 80 riigist. 

Tänavu jõudis SET100 võitluses finaali Eesti ettevõtja Roofit.Solar, kes on turule toonud elektrit tootvad metallkatused. Tegemist on innovatiivse kaks-ühes lahendusega, mis ühendab traditsioonilise katusekattematerjali ja päikesepaneeli. Möödunud aastal oli SET100 finalistide seas Skeleton Technologies.

Lisaks Roofit.Solarile valiti tänavu 100 maailma parima iduettevõtja sekka veel kaks Eesti iduettevõtjat: FuseBox OÜ, kes pakub tarbimise juhtimisteenust ning PowerUp Fuel Cells OÜ, kes toodab vesiniku kütuseelementide põhiseid generaatoreid.

Soovime õnne kõigile osalejatele ja Roofit.Solarile edukat esitlust 9. aprillil finaalis!

Vaata lisa: www.startup-energy-transition.com

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white