Eestit külastab Maailma Energeetikanõukogu peasekretäri eriesindaja

Alates tänasest kuni 8.augustini külastab Eestit Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council – WEC) peasekretäri eriesindaja pr. Emily Melton. Visiidi eesmärgiks on veenduda Eesti sobivuses WECi 2005. aastal peetava täitevassamblee toimumiskoha kandidaadiks. 

Emily Melton

Emily Melton

Plaanis on kohtumised nii Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee liikmete kui valitsuse esindajatega, samuti näeb programm ette tutvumist mitmete Tallinna vaatamisväärsustega.

Täna kohtub pr. Melton majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneniga, homme Tallinna abilinnapea Margus Allikmaaga ja reedel peaminister Juhan Partsiga.

“Sellisel tasemel maalimaorganisatsiooni aastaürituse korraldamine annab Eestile võimaluse pääseda energeetikavaldkonnas maailmakaardile. Eelmise aasta novembris esitas Eesti ametliku avalduse Maailma Energeetikanõukogule ja asus sellega konkureerima Läti ja Sri Lankaga,” ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk.

Assamblee toimumiskoht valitakse septembris Kiievis, Wec- I 94 liikmesmaa salajasel hääletusel. Selleks ajaks on teostatud vaatlused kõikide kandidaatriikide sobivuse kohta. Tänaseks on Eesti peamine konkurent Sri Lanka.

1923. aastal Inglismaal asutatud WEC on mittetulunduslik energeetikasektoreid ühendav organisatsioon, mille missiooniks on säästva energiakasutuse edendamine kogu maailmas. WECi põhitegevuseks on temaatiliste konverentside ja foorumite, samuti uurimis- ja juurutamisprogrammide korraldamine. Organisatsioon hõlmab 94 riigi energiatootjaid üle maailma.

Eesti on ühenduse liige alates 1936. aastast. 1998 aastal taastas Eesti oma liikmestaatuse.

Missioon ja eesmärgid

Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee missiooniks on luua rahvusvahelisele koostööle tuginev teaduspõhine keskkond jätkusuutlikku energeetika kujundamiseks Eestis.

WEC ja Eesti ajalugu

Eesti võeti vastu WEC-i liikmeks 29. juunil 1937.aastal Pariisis. Eestit esindas Rahvuslik Jõukomitee eesotsas direktor J. Veeruse ja professor P. Kogermaniga.

Liikmed

Path 11090Path 11089keskkonnaministeeriumteaduste-akadeemiataltechtartu-ulikoolemulogo-etl.original2eesti-energiaGroup 8954Exponaut_main_white